REGULAMIN PLATFORMY INTERNETOWEJ TSLLEARNING.EU

DEFINICJE

Użyte w Regulaminie definicje oznaczają:

  1. Regulamin – niniejszy regulamin Platformy Internetowej.
  2. Platforma – platforma internetowa prowadzona pod adresem: www.tsllearning.eu.
  3. Sprzedawca – TSL Lawyers Strachowicz i Wspólnicy spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu, posiadająca adres do doręczeń: ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000795095, NIP: 8961588091, REGON: 383893923.
  4. Klient – 1) osoba prawna albo 2) jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną – która zawarła lub zamierza zawrzeć Umowę Sprzedaży ze Sprzedawcą.
  5. Zamówienie – oświadczenie woli Klienta składane za pomocą Formularza Zamówienia i zmierzające bezpośrednio do zawarcia Umowy Sprzedaży Produktu ze Sprzedawcą.
  6. Formularz Zamówienia – interaktywny formularz dostępny na Platformie umożliwiający złożenie Zamówienia, w szczególności poprzez dodanie Produktów do elektronicznego koszyka oraz określenie warunków Umowy Sprzedaży, w tym sposobu dostawy i płatności.
  7. Umowa sprzedaży – umowa sprzedaży Produktu zawierana albo zawarta między Klientem a Sprzedawcą za pośrednictwem Platformy.
  8. Produkt – produkty elektroniczne będące przedmiotem Umowy sprzedaży między Klientem a Sprzedawcą, dostępne na Platformie.
  9. Dzień Roboczy – jeden dzień od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy w Rzeczypospolitej Polskiej.
  10. Kodeks cywilny – ustawa Kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz.U. z 1964 roku, Nr 16, poz. 93 ze zm.).

Wskazane wyżej definicje zostały użyte w Regulaminie także w liczbie mnogiej, zachowując to samo znaczenie.

POSTANOWIENIA OGÓLNE

  1. Regulamin określa zasady i warunki korzystania z Platformy, a także prawa i obowiązki Sprzedawcy i Klienta, w szczególności warunki korzystania z Platformy, składania Zamówienia i jego modyfikowania, dokonywania płatności, zwrotów i składania reklamacji.
  2. W celu korzystania z Platformy po stronie Klienta muszą zostać spełnione następujące minimalne wymagania techniczne: Klient musi posiadać urządzenie z dostępem do sieci Internet, zainstalowaną i zaktualizowaną do najnowszej wersji przeglądarkę internetową: Internet Explorer, Chrome, FireFox, Opera, Safari; z włączoną obsługą JavaScript i Flash, aktywne konto poczty elektronicznej (e-mail). Rekomendowana minimalna rozdzielczość ekranu: 1024×768 pikseli. Używanie oprogramowania firm trzecich mających wpływ na funkcjonowanie i funkcjonalność przeglądarek: Internet Explorer, FireFox, Opera, Chrome, Safari może mieć wpływ na poprawne wyświetlanie Platformy, dlatego w celu uzyskania pełnej funkcjonalności Platformy należy je wszystkie wyłączyć.

 

ZAMÓWIENIE I ZAWARCIE UMOWY SPRZEDAŻY

  1. W celu zakupu Produktu Klient musi: 
    • dokonać wyboru Produktu na Platformie za pomocą przycisku „Zamów”,
    • wypełnić Formularz Zamówienia,
    • zapoznać się i zaakceptować niniejszy Regulamin,
    • dokonać zapłaty ceny w wysokości wskazanej w podsumowaniu Zamówienia.
  2. Klient ma możliwość modyfikacji Zamówienia do momentu dokonania zapłaty ceny za Zamówienie. Modyfikacja może polegać m.in. na zmianie wprowadzonych do Formularza Zamówienia danych oraz wyboru Produktu.
  3. Zawarcie Umowy Sprzedaży między Klientem a Sprzedawcą następuje po złożeniu przez Klienta Zamówienia za pomocą Formularza Zamówienia w Platformie oraz dokonaniu płatności przez Klienta.
  4. Po złożeniu Zamówienia Sprzedawca niezwłocznie potwierdza jego otrzymanie i przystąpienie do realizacji, przesyłając Klientowi informacje na podany przez Klienta adres e-mail w trakcie składania Zamówienia. Z chwilą otrzymania przez Klienta wiadomości e-mail z informacją o przystąpieniu do realizacji Zamówienia (po potwierdzeniu przez Sprzedawcę otrzymania płatności) zostaje zawarta Umowa Sprzedaży między Klientem a Sprzedawcą.
  5. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do wprowadzania nowych Produktów, wycofywania Produktów, przeprowadzania promocji i udzielania rabatów, a także czasowego oferowania Produktów nieodpłatnych. Powyższe uprawnienie nie ma wpływu na Zamówienia, które zostały złożone przed datą wejścia w życie którejkolwiek ze zmian w Produktach udostępnionych na Platformie.


PŁATNOŚCI

  1. Cena Produktu widoczna na stronie Platformy jest kwotą netto. Do ceny Produktu w Formularzu Zamówienia zostanie doliczony podatek VAT w wysokości wynikającej z przepisów obowiązujących w dniu złożenia przez Klienta Zamówienia.
  2. Na każdy sprzedany Produkt wystawiany jest dokument sprzedaży w postaci faktury VAT. Dokument księgowy stanowi potwierdzenie istotnych elementów złożonego Zamówienia i jest przesyłany do Klienta w formie cyfrowej, na podany w Formularzu Zamówienia adres poczty elektronicznej, niezwłocznie po otrzymaniu płatności przez Sprzedawcę.

ZASADY I WARUNKI DOSTARCZENIA PRODUKTU

  1. Dostarczenie Produktu następuje w formie elektronicznej, w terminie maksymalnie 2 dni roboczych od dnia zawarcia Umowy sprzedaży, poprzez przesłanie  Produktu lub szczegółowej instrukcji dostępu do Produktu pod wskazany przez Klienta w Formularzu Zamówienia adres e-mail.
  2. Klient ma możliwość zapłaty za Zamówienie: w formie przelewu online poprzez zewnętrzny system płatności CashBill.
  3. Po przejściu do płatności Klient zostaje w sposób bezpieczny przekierowany na stronę operatora płatności.
  4. W przypadku braku odnotowania płatności w ciągu godziny od dokonania Zamówienia, Zamówienie zostaje anulowane. 
  5. Sprzedawcy przysługuje prawo odstąpienia od Umowy Sprzedaży zawartej z Klientem niebędącym Konsumentem w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej zawarcia. Odstąpienie od Umowy Sprzedaży może nastąpić bez podania przyczyny i nie rodzi po stronie Klienta niebędącego Konsumentem żadnych roszczeń w stosunku do Sprzedawcy.

WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA

  1. Produkty będące materiałami szkoleniowymi udostępnianymi oraz prezentowanymi Klientom, są chronione prawem autorskim. Ich powielanie, rozpowszechnianie i udostępnianie bez uprzedniej pisemnej zgody Sprzedawcy jest niedozwolone.
  2. Klientowi nie przysługuje prawo rejestrowania obrazu lub dźwięku pochodzących z Produktu zakupionego od Sprzedawcy, chyba że Sprzedawca wyrazi uprzednią pisemną zgodę na rejestrację obrazu lub dźwięku.

REKLAMACJA PRODUKTU

  1. Podstawa i zakres odpowiedzialności Sprzedawcy względem Klienta, jeżeli sprzedany Produkt ma wadę fizyczną lub prawną (rękojmia) są określone w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, w szczególności w Kodeksie cywilnym (art. 556-576).
  2. Zgodnie z art. 558 § 1 Kodeksu Cywilnego odpowiedzialność Sprzedawcy z tytułu rękojmi za Produkt wobec Klienta niebędącego konsumentem zostaje wyłączona.
  3. Reklamacje wynikające z zawartej Umowy sprzedaży Klient może wnieść w terminie 14 dni roboczych liczonych od dnia zawarcia Umowy sprzedaży, poprzez przesłanie treści reklamacji na adres email: kontakt@tsllearning.eu. Sprzedawca zobowiązuje się do rozpatrzenia reklamacji w terminie do 30 dni lub powiadomienia adresata reklamacji o konieczności jej uzupełnienia.
  4. Nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem Platformy należy kierować na adres kontakt@tsllearning.eu lub przy użyciu formularza kontaktowego udostępnionego na Platformie.
  5. Odpowiedzialność Sprzedawcy w stosunku do Klienta niebędącego konsumentem, bez względu na jej podstawę prawną, jest ograniczona – zarówno w ramach pojedynczego roszczenia, jak również za wszelkie roszczenia łącznie – do wysokości zapłaconej ceny w ramach Umowy sprzedaży. Sprzedawca ponosi odpowiedzialność w stosunku do Klienta nie będącego konsumentem tylko za typowe szkody przewidywalne w momencie zawarcia Umowy sprzedaży i nie ponosi odpowiedzialności z tytułu utraconych korzyści przez Klienta.

DANE OSOBOWE

Administratorem danych osobowych przetwarzanych na Platformie w związku z realizacją postanowień niniejszego Regulaminu jest Sprzedawca. Dane osobowe przetwarzane są w celach, w zakresie i w oparciu o podstawy i zasady określone w Polityce prywatności opublikowanej na stronie Platformy.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  1. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie mają zastosowanie przepisy powszechnie obowiązujące prawa polskiego, w szczególności: Kodeksu cywilnego oraz ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  2. Sprzedawca zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego Regulaminu. Zmiany Regulaminu wchodzą w życie z dniem ich ogłoszenia na stronie internetowej Platformy lub w innym terminie wskazanym przez Sprzedawcę. Do Umów sprzedaży zawartych przed dniem wejścia w życie nowego brzmienia Regulaminu, stosuje się postanowienia Regulaminu w brzmieniu obowiązującym w dniu zawarcia Umowy sprzedaży.
  3. Regulamin wchodzi w życie z dniem 31.01.2022 roku.